BEYAD Meryem Işık : Tüm Gazetecilerimizin ve Basın Emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutlarız

BEYAD Meryem Işık : Tüm Gazetecilerimizin ve Basın Emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutlarız

Beylikova Yardımlaşma Kültür ve Spor Kulübü Derneği – BEYAD , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili bir açıklama yaptı.

Beylikova Yardımlaşma Kültür ve Spor Kulübü Derneği adına Dernek Genel Sekreteri Meryem Işık tarafından yapılan açıklama da ;

‘’ 10 Ocak 1961 tarihi basın çalışanlarına önemli hakların ve güvencelerin sağlandığı gün olması nedeniyle “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilerek basın çalışanları tarafından kutlanmaktadır.

Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan gazetecilik , çağımızın en saygın ve en dinamik mesleklerinin birisidir. Gazeteciler, günün her saatinde haber peşinde koşarak kimi zaman zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içerisinde , tarafsız , özgür , doğru ve gerçek haberlerle , kamuoyunu aydınlatma görevi olarak önemli bir rol üstlenir. Halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, demokrasinin de en temel unsurlarından birisidir.

Vatandaşların haber alma özgürlüğünün en önemli temsilcileri olan , basın meslek ilkeleri doğrultusunda çalışan, mesleğini en iyi şekilde yapmak için gece gündüz demeden mücadele eden tüm gazetecilerimizin ve basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar , çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar dileriz.’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir