Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünü, Büyük Bir Gurur ve Coşkuyla Kutluyoruz

Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünü, Büyük Bir Gurur ve Coşkuyla Kutluyoruz

Beylikova Kaymakamı Abdüllatif Yılmaz Cumhuriyet’in kuruluşunun 97.yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Yılmaz mesajında ;

“Yüce Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirdiği Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasının ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
Bundan tam doksan yedi yıl önce, Türk Halkının tüm dünyaya kendi geleceğini belirleme iradesinden asla ödün vermeyeceğini haykırdığı Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Cumhuriyet, bu coğrafyada, milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri ve bağımsızlığına sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesidir.
Her yönüyle tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ile bilime, akılcılığa ve özgür düşünceye dayalı modern Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur. Devletin imkânlarını sosyal hukuk devleti ilkesi doğrultusunda tüm vatandaşlarına paylaştırıp, onlara eşit bireyler olarak temsil hakkı tanıyan Cumhuriyet, bu yönüyle devlet-millet bütünleşmesinin de hakiki kaynağıdır.
Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, milletimize bağımsızlığı armağan eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir