DSİ’den Beylikova ve Sarıcakaya’ya Büyük Yatırım

DSİ’den Beylikova ve Sarıcakaya’ya Büyük Yatırım

Ak Parti Eskişehir Milletvekili Prof Dr Emine Nur Günay , Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ve Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam ile birlikte DSİ Genel Müdürlüğünde ziyarette bulundu.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ı ziyaret eden Milletvekili Günay  , Başkanlar Alp ve Çam tarımsal sulama sorunun çözülmesi ile ilgili teşekkürlerini iletti.

Milletvekili Günay  ;” Üç ilçemiz Günyüzü, Beylikova, Sarıcakaya’nın tarımsal sulama sorunu için 50 milyon TL ek yatırımın gerçekleşmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sn. Naci Ağbal’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye ve DSİ Genel Md. Sn. Kaya Yıldız’a vermiş oldukları destekler için teşekkür ederiz.

Beylikova Depolama ve Sulama Tesisinin 1.Etap 9 Bin Dekar cazibe sulama sistemi hizmete açılmıştı. Şimdi 2.Etap 12 bin dekar Cazibe ile sulama sistemi projesi için 18 MilyonTL bedelle ihaleye çıkılıyor.Bu sayede toplamda 21 bin dekar kıraç ve susuz toprak suya kavuşacak.

Sarıcakaya İlçemizde bulunan Laçin Gölet’inin tamanlanması için 10 Milyon TL ek ödenek temin edilerek, 2021 yılında şartların elverişli olması halinde tamamlanması hedefleniyor. Laçin Göleti tamamlandığında 7 bin dönüm arazi sulanacak, üretim kapasitesi artacak.
İlçelerimize, çiftçilerimize ve üreticilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir