ESO Meclis Başkanı Süha Özbay Meslek Liselilerle Buluştu

ESO Meclis Başkanı Meslek Liselilerle Buluştu

Eskişehir Özel OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Başkan Süha Özbay, iş hayatındaki tecrübe ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak onlara tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilere gelecek hedeflerinin olmaları gerektiğine vurgu yapan Başkan Özbay, sanayi, endüstri 4.0, yapay zeka, mesleki eğitim, kişisel gelişim, girişimcilik ve başarı gibi konularda açıklamalarda bulundu.

Söyleşide öğrencilere daima gelişim içerisinde kendilerini yeni tutmalarını söyleyen Özbay, “İş hayatına gelene kadar burada mesleki alanda çok iyi eğitim almış olacaksınız ve mesleğe giriş yaptığınızda kendinizi geliştirmeniz, çağı yakından takip etmeniz ve kendinizi güncellemeniz gerekecek. Eğer işinde iyi olan bir teknik ara eleman olursanız sanayinin aranan kişisi olursunuz. Biz sanayileşmek, endüstrileşmek istiyoruz ve siz olmadan bunu ülke olarak başaramayız. Sizsiz sanayi olmaz” dedi.

Meslek liseli öğrencilere çağrıda da bulunan Özbay, “Kendinize güveneceksiniz, seçtiğiniz yol kesinlikle doğru. Türkiye’de şu an bu okulun star, marka olmasını sağlayacak kişiler sizlersiniz. Sizden rica ediyorum, hayallerinizi not edin ve zaman zaman bunu okuyun. Göreceksiniz ki ileri de hayal ettiklerinizin çok daha fazlasını başarmış olacaksınız. İşinize sahip çıkın, sanayimize sahip çıkın lütfen” diye konuştu.

Öğrencilere değerlendirmelerde bulunan Başkan Süha Özbay sonrasında öğrencilerin sorunlarını yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir